13 grudnia 2022 r., w godzinach przedpołudniowych w Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie odbyło się zebranie zwyczajne kardynałów i biskupów oraz członków Dykasterii, dotyczące heroiczności cnót Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr.

Dyskusja zakończyła się pozytywnie. Teraz należy czekać na decyzję końcową Ojca Świętego, która powinna nastąpić w najbliższych dniach i będzie ogłoszona w Biuletynie Stolicy Apostolskiej w dniu audiencji prefekta Dykasterii u papieża.

Sprawa beatyfikacyjna Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr została przedstawiona na Komisji Kardynałów i Biskupów przez kard. Angelo Comastri, tzw. ponensa, mianowanego przez Kongres zwyczajny. Wcześniej członkowie dykasterii otrzymali Positio Sługi Bożego na temat jego życia, opinii świętości i praktyki cnót oraz Relatio et vota Congressus peculiaris dyskusji teologicznej na ten temat z 30 listopada 2021 r., której wynik był pozytywny.

A to oznacza, że po ogłoszeniu przez papieża Dekretu o heroiczności życia i cnót zakończy się formalny proces beatyfikacyjny Ojca, a do beatyfikacji potrzebny będzie cud.

Podczas posiedzenia Komisji rozpatrzono jeszcze sprawę heroiczności cnót: sługi Bożego ks. Andrea Prevot, sercanina z Belgii i sługi Bożego ks. Hugonis de Blasi, kapłana diecezjalnego z Włoch.


14 grudnia 2022r. 183 2556 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne