W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu 23 maja odbyło się spotkanie Zarządu Generalnego Zgromadzenia z przełożonymi prowincji z całego świata.

Omawiane są bieżące sprawy dotyczące posługi chrystusowców w różnych krajach z uwzględnieniem zachodzącej współcześnie dynamiki migracyjnej, w szczególności dotyczącej Polaków i Polonii.

Odpowiedzialny za Ośrodek Postulatorski w Towarzystwie oraz wicepostulator procesu kard. Augusta Hlonda – ks. dr Bogusław Kozioł SChr przedstawił na spotkaniu wyższych przełożonych stan prowadzonych w Zgromadzeniu procesów beatyfikacyjnych. Szczególną uwagę zwrócił na proces kard. Augusta Hlonda i na podjęte w bieżącym roku inicjatywy, mające na celu zaznajomić z postacią Prymasa, jak największy krąg osób. Przypomnijmy, że dekret o heroiczności cnót został podpisany przez papieża Franciszka i promulgowany 21 maja br. Od tego dnia przysługuje Kardynałowi Hlondowi tytuł Czcigodny Sługa Boży. Również w bieżącym roku przypada 70. rocznica śmierci Prymasa Założyciela.

Staraniem Ośrodka Postulatorskiego zostały m.in. wydrukowane przez Wydawnictwo Hlondianium w różnych językach (po angielsku i hiszpańsku) modlitwy o beatyfikację. Będą one rozprowadzane w poszczególnych, zagranicznych placówkach naszej Wspólnoty zakonnej. Obrazki te zostały przekazane także do Archikatedry Warszawskiej św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się doczesne szczątki naszego Założyciela i do Archikatedry Prymasowskiej w Gnieźnie, gdzie z kolei złożone jest serce Kardynała. W obydwu miejscach każdego 22. dnia miesiąca jest sprawowana w intencji beatyfikacji Msza Święta.


23 maja 2018r. 341 11185 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne