W ostatnim tygodniu probacji, kapłani uczestniczący w tym czasie odnowy, udali się do Gniezna, by tam, przy złożonym w Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP sercu Założyciela modlić się na różańcu w intencji Towarzystwa, jego odnowy oraz nowych powołań zakonnych i kapłańskich.

Najświętszej Ofierze, sprawowanej w południe w intencji beatyfikacji kard. Hlonda, przewodniczył w katedrze wikariusz generalny ks. Bogusław Burgat SChr. Homilię wzbogaconą treściami zaczerpniętymi z myśli Prymasa Polski wygłosił ks. Paweł Jasina SChr. Mówiąc o wypełnianiu woli Bożej wskazał, „że ludzkość urządza sobie życie według swych zamierzeń (…). Wkracza w to Bóg, jako Pan i cel stworzenia. Nie przekreśla człowieka, (…) a jednak tak biegiem wypadków kieruje, że one bez względu na to, czy dobre, czy złe, w rezultacie służą zamiarom Opatrzności”.

To jeden z ważniejszych dni, kiedy chcemy odwoływać do myśli Ojców naszego Zgromadzenia, by napełniać się nimi, zapalać, a jednocześnie pokrzepienie, jakie z nich płynie zanieść tym, których Bóg stawia na drodze powołania.


24 lipca 2018r. 341 6294 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne