W dniach 7-9 grudnia br. odbyły się adwentowe dni skupienia dla członków Ruchu Czystych Serc i Ruchu Czystych Serc Małżeństw. Organizatorem rekolekcji była redakcja dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.

Gościem specjalnym dni skupienia był Jean-Marie Setbon – nawrócony na katolicyzm ultraortodoksyjny rabin i chabadzki Żyd. Jean-Marie Élie Setbon urodził się w 1964 r. w Paryżu. W 2008 r. został ochrzczony w Kościele katolickim. Jako teolog i egzegeta biblijny jeździ po świecie, głosząc nauki, prowadząc kursy i rekolekcje. Stara się przybliżać słowo Boże, zanurzając je w żydowskim i katolickim źródle.

Poruszającym świadectwem miłości małżeńskiej oraz zmagania się z chorobą dzieci podzielili się państwo Iga I Konrad Grzybowscy z Warszawy. Konferencje dla młodzieży i małżeństw wygłosili także: ks. Mieczysław Piotrowski SChr i ks. Jerzy Molewski SChr.

Uczestnicy rekolekcji każdego dnia brali udział w Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej, w Apelu jasnogórskim i w nocnej adoracji. W dniach skupienia wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski.

fot. "MiłujcieSię"


10 grudnia 2018r. 341 6409 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne