Adwentowe rekolekcje, które poprowadzi przez kanał YouTube PCh24TV – Polonia Christiana nasz Współbrat, ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr, to kolejna propozycja, by owocnie przeżyć rozpoczęty czas adwentowego czuwania i oczekiwania. W kolejne adwentowe niedziele będą zamieszczane refleksje (1 niedziela, 2 niedziela, 3 niedziela, 4 niedziela), zatem tych, którzy poszukują właśnie takowej inspiracji do właściwego doświadczania Adwentu zapraszamy do udziału w owych ćwiczeniach.

Dodajmy, iż ks. Bortkiewicz w czasie pierwszej fali epidemii koronawirusa, która zbiegła się z liturgicznym okresu przygotowania do paschalnej pięćdziesiątnicy dzielił się swoimi refleksjami i przemyśleniami przez ten sam kanał Youtube oraz z telewidzami w TVP Poznań. Nie mogąc przybyć osobiście ze wspomnianych, epidemicznych powodów na rekolekcje do parafian z PMK Kleve, wygłosił je korzystając z dobrodziejstw środków społecznego komunikowania się i parafialnego serwisu www. Ponadto w czasie Wielkiego Postu, z racji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w TV Trwam przedstawiał dzieło i mądrość życia naszego Wielkiego Rodaka.

W niedzielę Gaudete, w którą przypadła kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego, ks. Paweł udzielał się w swojej rodzinnej parafii pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze wygłaszając okolicznościowe kazanie.


29 listopada 2020r. 230 4136 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne