W trzecim tygodniu Adwentu w parafii pw. św. Władysława w Chicago odbywały się adwentowe rekolekcje, które wygłosił ks. Maciej Koczaj SChr.

Ich zapis znajduje się na kanale YouTube północnoamerykańskiej prowincji Towarzystwa Chrystusowego.

Nauki rekolekcyjne stanowią realistyczne spojrzenie na niełatwy czas nazywany okresem radosnego oczekiwania. Godziwe radości są bowiem trudne, a oczekiwanie może umęczyć człowieka. Dlatego na adwentowej drodze potrzebujemy wsparcia mocnych orędowników – takich jak św. Józef, do którego w litanii zwracamy się jako do podpory w trudnościach. Cztery konferencje prezentują Opiekuna Najświętszej Rodziny jako podporę: w trudnych zmaganiach o godną radość, w dawaniu odporu Herodom tego świata, w przekraczaniu poczucia własnej słabości oraz w walce o jasność umysłu w obliczu zamętu świata.

ks. Maciej Koczaj SChr

*    *    *

Z serią rekolekcji adwentowych do Kanady udał się ks. Wiesław Wójcik SChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego im. kard. Augusta Hlonda i moderator krajowy Ruchu Apostolatu Emigracyjnego. Odwiedził parafię pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Saskatoon, najbardziej wysuniętą na północ parafię chrystusowców, w której choć duszpasterzujemy dopiero od kilkunastu miesięcy to ślady naszej obecności w osobie naszego Współbrata, śp. ks. Józefa Smyczyka SChr, sięgają lat sześćdziesiątych XX wieku (ks. Józef organizując tam przed sześćdziesięciu laty Katolickie Stowarzyszenie Polaków stworzył podwaliny do powstania tam polonijnej parafii), parafię pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary i parafię pw. św. Antoniego w Regina, które liczą już ponad 90 lat.

*    *    *

A ponadto zapraszamy na strony www naszych zagranicznych prowincji, szczególnie do ich internetowych kronik, w których znajdziemy relacje z wielu wydarzeń ostatniego czasu:
•    prowincji pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej;
•    prowincji pw. Królowej Polonii Zagranicznej;
•    prowincji pw. Świętej Rodziny;


16 grudnia 2021r. 230 4380 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne