W dniach 15-20 marca w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej gościł ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczny senior Archidiecezji Częstochowskiej, który zwany jest „biskupem od dzieci.”

W piątek bp Antoni poprowadził drogę krzyżową i przewodniczył wieczornej Mszy Świętej. W homilii zwrócił szczególną uwagę na rolę, jaką odrywa w życiu każdego człowieka rodzina. Po Eucharystii wszystkie rodziny mogły przyjąć indywidualne błogosławieństwo, po czym każda z nich otrzymała ikonę Świętej Rodziny.

Drugi dzień wizyty był rozpoczęciem rekolekcji dla dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych rozpoczęły się "Warsztaty muzyczne" dla zespołów dziecięcych z archidiecezji Chicago. Oprócz gospodarzy z Trójcowa, przyjechały również dzieci z pobliskich parafii: Bożego Miłosierdzia z Lombard, św. Konstancji, św. Jacka, św. Jakuba, św. Alberta Wielkiego w Burbank. Gościem specjalnym był oczywiście bp Antoni Długosz, który dzięki swojej ekspresji został entuzjastycznie przyjęty przez najmłodszych. Finałem warsztatów muzycznych był śpiew dzieci podczas niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 12:15. Była to celebracja ze szczególnym udziałem Polskiej Szkoły; otwierała także w diecezji Chicago Polonijny Kongres Rodzin przebiegający w tym roku pod hasłem: " W poszukiwaniu Jezusa".  

ks. Krzysztof Janicki SChr


21 marca 2019r. 341 8321 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne