Zwieńczeniem dni formacyjnych dla małżeństw, które odbyły się 16-18 listopada 2018 roku w parafii Aulnay sous Bois była niedzielna Eucharystia, w której uczestnicy szczególnie dziękowali za dar sakramentu małżeństwa.

Ksiądz Krzysztof Wąchała SChr – duszpasterz małżeństw i rodzin w parafii św. Jadwigi w Poznaniu - przewodniczył rozważaniom i modlitwom, przygotowując przez trzy dni małżeństwa z lokalnej wspólnoty do niedzielnego wydarzenia. Podczas Mszy Świętej każda z par małżeńskich mogła uroczyście odnowić przysięgę małżeńską. Poprzedziło to wydarzenie odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, w którym małżonkowie prosili o otwartość serc. Stanąwszy przodem do ołtarza, tak jak kiedyś przed laty na swoim ślubie, odnowili swoje przyrzeczenia miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, aby jeszcze pełniej otworzyć się na łaski, jakie otrzymali w dniu zawarcia sakramentu.

Słowa błogosławieństwa: „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela” po raz kolejny miały wyrazić umocnienie dotychczasowej więzi. Następnie małżonkowie wyrazili sobie miłość poprzez tradycyjny pocałunek, żony otrzymały od swoich mężów czerwoną różę a pozostali wierni, zgromadzeni na Eucharystii obdarzyli ich wielkimi brawami.

Zadaniem rekolekcji było pogłębianie więzi małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu oraz pełniejsze doświadczenie sakramentalnego wymiaru związku. Były adresowane do par, które mają już za sobą pewien małżeński staż. Innym w parafii z kolei mogły pokazać, że można żyć szczęśliwie razem przez wiele lat. Są one zaproszeniem do dialogu małżeńskiego. Dzięki temu małżonkowie mogą na nowo poznać siebie i dostrzec te wartości, które sprawiły, że stali się przed laty jednością, a które być może gdzieś z czasem zostały zatracone. Jak dobrze wiemy, wzajemne relacje i więzi należy dbać bez względu na to, jak długo trwa małżeństwo.

Tekst na podstawie relacji E. Noster

Zdjęcia: Z. Adamek


19 listopada 2018r. 341 5387 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne