W poniedziałek 24 października 2016 r. księża z Prowincji św. Józefa wzięli udział w comiesięczym dniu skupienia, który odbył się tym razem w Domu Prowincjalnym w Bochum.

W rozpoczętym roku duszpasterskim 2016/2017 Dni Skupienia prowadził będzie ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski - Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich i konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego. Podczas homilii ksiądz prelegent przypomniał cel każdego dnia skupienia, jakim jest umocnienie osobistej więzi z Chrystusem i braćmi w zakonności. Porównał także życie kapłańskie do rzeki, która choć swój nurt czerpie z wielu zasileń, jednak najważniejszym z nich jest jej źródło - którym dla kapłaństwa jest Chrystus. Przybliżając w tym kontekście treść biblijnych czytań przypomniał, iż próba zastąpienia Boga na pierwszym miejscu w życiu człowieka czymkolwiek zawsze kończy się grzechem.

W popołudniowej Konferencji ksiądz Profesor ukazał aktualność ewangelicznej sceny spod Cezarei Filipowej, w której Jezus pytał uczniów o ich osobistą relację z Nim. "Kim jestem dla Was? - Ty jesteś Mesjasz Pan" - Tak, od odpowiedzi Piotra Apostoła rozpoczyna się wiara w Chrystusa - Wcielonego Boga. Braterskie spotkanie było także okazją do świętowania imienin i urodzin księży, którzy obchodzili je w ostatnich tygodniach.

ks. Łukasz Kuczyński SChr


25 października 2016r. 341 6243 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne