Tradycyjnie już 6 sierpnia wyruszyła z Warszawy Warszawska Akademicka Piesza Pielgrzymka Grup „17”, a w niej nasza grupa „Czarna” prowadzona przez chrystusowców.

Grupę tworzyło ponad 150 pątników z Polski i z zagranicy. W dużej mierze byli to pielgrzymi z parafii chrystusowców: NSPJ w Szczecinie, św. Jana i Chrystusa Króla w Stargardzie, z Goleniowa, Pyrzyc, Władysławowa, Ziębic oraz z Poznania. Silna reprezentacja polonii z Niemiec oraz Ukrainy. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Bądźcie Miłosierni”, które stało się zarazem przedmiotem duchowych rozważań wokół uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy.

Pątnikom towarzyszyło 10 chrystusowców: ks. Marcin Sęk (Szczecin) – przewodnik a także ks. proboszcz Rafał Sorkowicz (Ziębice), ks. Krzysztof Wąchała (Poznań),  ks. Marek Nikiel (Stergard), ks. Mikołaj Pilecki (Ukraina), ks. Vitalij Melnyk (Pyrzyce), ks. Tomasz Ludwicki (USA) oraz dk. Przemysław Marek, dk. Marcin Ossoliński i kl. Dominik Matuszewski. To oni w szczególny sposób prowadzili pielgrzymów przez te 9 dni do Domu Matki, głosząc konferencje, prowadząc modlitwy, rozważania nad Pismem Świętym…

Po dziewięciu dniach wędrówki 14 sierpnia wieczorem „Czarna” po raz kolejny dotarła na Jasną Górę.

Ks. Krzysztof Wąchała SChr


20 sierpnia 2016r. 2 12018 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne