W dniach 5-21 września 2016, w domu zakonnym Towarzystwa Chrystusowego w Ziębicach, miała miejsce pierwsza część probacji kleryków V roku naszego seminarium.

Probacja w terminologii zakonnej to szczególny czas przygotowania do złożenia ślubów wieczystych i czas ostatecznych decyzji. Bardzo często nazywana jest drugim nowicjatem. Jest to czas modlitwy, przypomnienia sobie teologii życia konsekrowanego, dzielenie się praktyką życia w zgromadzeniu zakonnym, ale także jest to czas bycia we wspólnocie współbraci, z którymi rozpoczynało się życie zakonne.

Ponieważ dom Towarzystwa w Ziębicach jest położony w bliskiej odległości pięknych terenów, gdzie można aktywnie odpocząć, probanci wykorzystali tę lokalizację także do zwiedzania i poznawania nowych miejsc. Przy okazji okazało się, że nawet tereny turystyczne mogą posłużyć formacji i decydującym przemyśleniom. Podczas wycieczki do czeskiego Adršpadu znaleziono taki oto napis (ostatnie zdjęcie): "Ještĕ se mužete vrátit", co się tłumaczy: "Jeszcze możecie się wrócić"...

W tej części probacji udział wzięli klerycy: Mieczysław Dusza, Michał Ogrodnik, Grzegorz Suski i Przemysław Syguła. Klerykom najpierw towarzyszył ks. Sylwester Marzec, prefekt, a później ks. Bogusław Kozioł, ojciec duchowny. Druga część probacji będzie obejmować już bezpośredni okres przed złożeniem ślubów wieczystych w Niedzielę Miłosierdzia, tj. przed 23 kwietnia 2017.


20 września 2016r. xbk 11345 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne