W tygodniu następującym tuż po uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata księża z prowincji pw. Świętej Rodziny posługujący w Australii i Nowej Zelandii spotkali się na dorocznych rekolekcjach.

Zwykle listopadowe spotkania były tzw. „dniami formacyjnymi”, jednak z racji na to, że pandemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie rekolekcji w tradycyjnym czasie czyli po Niedzieli Bożego Miłosierdzia, obecny czas był traktowany jako rekolekcje kapłańskie. Duchowe ćwiczenia poprowadził ks. dr Antoni Dudek SChr, który w czasie konferencji rozbudzał na nowo w uczestnikach miłość do Kościoła. Czynił to na podstawie nauczania św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

Obecni w domu prowincjalnym w Canberrze, kapłani mieli okazję po długim czasie spotkać się, wymienić doświadczeniem duszpasterstwa w obecnym niełatwym roku a także porozmawiać z przełożonym prowincji i wysłuchać informacji na temat bieżących spraw prowincji.

Duchowe ćwiczenia stały się też okazją, aby we wspólnocie dziękować Panu Bogu za Złoty Jubileusz kapłaństwa ks. Stanisława Wrony SChr. Ponadto ‘okrągłe’ rocznice przeżywali ks. Edmund Budziłowicz SChr (30 lat kapłaństwa), ks. Grzegorz Gaweł SChr (20 lat kapłaństwa) oraz ks. Mariusz Sokołowski SChr (15 lat kapłaństwa), którzy także zostali włączeni we wspólnotowe dziękczynienie.

tekst i foto: ks. Mariusz T. Sokołowski SChr


26 listopada 2020r. 230 4711 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne