W pierwszym tygodniu Wielkiego Postu chrystusowcy posługujący w wielu krajach europejskich w prowincji pw. Świętego Józefa przeżywali swoje doroczne rekolekcje zakonne.

Dla Współbraci z Niemiec, Holandii, Włoch i Węgier to powrót do źródeł, ponieważ miejscem tych duchowych ćwiczeń był nasz Dom Główny w Poznaniu: ta jego część, która od pięciu lat stanowi dom rekolekcyjny (a którą wcześniej, czyli w czasach formacji rekolektantów zajmowało nasze zakonne seminarium). Pod przewodem o. dra Michała Nowaka OFMConv. podjęli oni refleksję i pracę, aby ożywić osobistą gorliwość, podtrzymać zakonną jedność oraz jeszcze owocniej służyć polskiej braci wychodźczej. Dodajmy, że ojciec Michał był prowadzącym w 2024 roku internetowe ćwiczenia rekolekcyjne pt. «nieWielki Post» w roku 2024 na zakonnym kanale Youtube i na FranciszkanieTV.

Tymczasem u progu Wielkiego Postu młodzi Polacy z Niemiec spotkali się w Domu Prowincjalnym w Bochum na duchowych ćwiczeniach skierowanych, jak czytamy w sprawozdaniu naszego powołaniowca ks. Sebastiana Stawiereja SChr, konkretnie do facetów.

Odprawiających i głoszących rekolekcje w tym świętym czasie przygotowania paschalnego polecamy modlitwom naszych Przyjaciół i Czytelników…

fotografie: ks. Mateusz Socha SChr

*    *    *

Tymczasem ks. Krzysztof Olejnik SChr, nasz przełożony generalny w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu przybył do domu nowicjackiego: przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił homilię, a następnie z każdym z nowicjuszy odbył ‘słówko’.

 

 


19 lutego 230 3753 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne