"Duch ofiary" i "karność wewnętrzna" stały się motywem przewodnim rekolekcji zakonnych, które odbyły się w dniach 7-12 listopada w Ziębicach. Wzięło w nich udział 14 współbraci. Rekolekcje poprowadził o. Marian Hanusek OP, dominikanin z Warszawy.

Ojciec rekolekcjonista odwołując się często do Ustaw i Dyrektorium Towarzystwa Chrystusowego podkreślał, że bez pogłębionego życia duchowego i umiłowania Chrystusa oraz wspólnoty zakonnej nic wartościowego nie osiągniemy. Przypomniał też wielką teologię modlitwy św. Tomasza z Akwinu oraz zachęcał do praktykowania modlitwy różańcowej, na której oparło swoją duchowość wielu błogosławionych i świętych, w tym Jan Paweł II.

We środę (9 listopada) kapłani, bracia zakonni i o. Rekolekcjonista udali się w pielgrzymce do Legnicy. W legnickim Sanktuarium św. Jacka, 25 grudnia 2013 roku, wydarzył się Cud Eucharystyczny. Po Mszy Świętej zjedliśmy obiad i uczestniczyliśmy w spotkaniu z ks. Proboszczem, Kustoszem sanktuarium - ks. dr. Andrzejem Ziombrą, który był świadkiem wydarzenia eucharystycznego.

Ostatni dzień rekolekcji był czasem modlitwy za zmarłych kapłanów i braci chrystusowców. Na kwaterze cmentarnej zmarłych chrystusowców odmówiliśmy różaniec. Tego dnia odprawiona została także Msza Święta w intencji zmarłych współbraci.

ks. Rafał J. Sorkowicz SChr


15 listopada 2016r. 341 6466 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne