Po udanym przedsięwzięciu, które miało miejsce pod koniec zeszłego roku, Dniu Skupienia dla ministrantów w Chociwlu, czas na formację starszych członków służby liturgicznej. Grupa duszpasterzy Pomorzu Zachodnim, z parafii chrystusowców, wspierana przez lidera tejże grupy, ks. Marka Nikla SChr, zorganizowała 27 lutego dzień skupienia w parafii św. Ottona w Pyrzycach.

Większość przygotowań spadła na lokalnego opiekuna ministrantów i lektorów - ks. Jarosława Kocha SChr, który odpowiadał za całą logistykę przedsięwzięcia i jako gospodarz przewodniczył Mszy św., którą poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło okazji do spowiedzi świętej, do której przygotowywał w prowadzonym rachunku sumienia ks. Damian Jędrzejak SChr.

Po Mszy św. uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Marcina Stefanika SChr, moderatora powołań, o Jezusie, który jest najlepszym „trenerem” na świecie. Przyrównał każdy dzień do piłkarskiej rozgrywki, do której trzeba się tak przygotować pod okiem Trenera-Jezusa, aby wygrać, jak to się robi na boisku.

Po duchowych zmaganiach nie mogło zabraknąć fizycznej rywalizacji. Ostatnim punktem spotkania były rozgrywki piłki halowej. Sześcioosobowe drużyny rozegrały mecze. Choć każdy wzbudzał wiele emocji, to, jak wskazał sędzia, gra toczyła się fair play. Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy z parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach, drugie miejsce zajęli lektorzy ze Stargardu (parafia św. Józefa), a trzecie gospodarze, czyli parafia św. Ottona w Pyrzycach. Drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Rywalizację na ostatnich miejscach zakończyli uczestnicy z parafii MB Bolesnej w Chociwlu i św. Katarzyny w Goleniowie.

ks. Marcin Stefanik SChr


29 lutego 2016r. 2 6194 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne