W dniach 2-6 marca 2024 r. w parafii Our Lady Queen of Poland w Toronto odbyły się rekolekcje wielkopostne prowadzone przez o. Bronisława Staworowskiego i br. Jana Hruszowca, franciszkanów, których hasłem były słowa: „Razem z męczennikami z Pariacoto czekamy na Zmartwychwstanie”.

Rekolekcje przygotowywały wspólnotę parafialną nie tylko do dobrego przeżycia Świąt Zmartwychwstania, ale także do przyjęcia przez naszą parafię relikwii polskich męczenników z Pariacoto, w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Podczas rekolekcji ich uczestnicy mogli obejrzeć film w reżyserii Krzysztofa Tadeja „Życia nie można zmarnować”. Po filmie br. Jan Hruszowiec udostępnił nam nagranie pozdrowienia przekazanego naszej wspólnocie przez reżysera filmu. W ostatnim dniu rekolekcji, 6 marca, przed rozpoczęciem Mszy Świętej odbyła się instalacja relikwii błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Ojciec Bronisław Staworowski odczytał dekret prowincjała prowincji św. Antoniego Padewskiego i bł. Jakuba Strzemię zakonu braci mniejszych konwentualnych w Polsce, o. Mariana Gołębia o przekazaniu relikwii oraz ukazał wspólnocie świadectwa ich autentyczności. Na zakończenie Mszy zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po którym każdy mógł uczcić relikwie.

tekst: ks. dr Waldemar Matusiak SChr, proboszcz parafii

Informację o tym wydarzeniu znajdziemy na portalu internetowym Konsulty Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, do której dołączono relację filmową z Biura Promocji Kultu Męczenników  z Pariacoto. Dołączone fotografie to fragmenty tego filmu.

W drugiej połowie marca natomiast Relikwie Błogosławionych Męczenników z Pariakoto zostały wprowadzone do parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL, na przedmieściach Chicago i również zostały poprzedzone rekolekcjami głoszonymi przez franciszkanów odpowiedzialnych za kult Błogosławionych, o czym informuje nagranie z kanału YouTube Biura Promocji.


14 marca 230 2900 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne