Początek V tygodnia okresu paschalnej pięćdziesiątnicy dla naszych młodszych Współbraci, którzy w połowie maja 2023 r. przyjmą sakrament święceń upłynął pod znakiem ważnych wydarzeń: kandydaci do diakonatu podczas nieszporów w uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika złożyli wymagane prawem publiczne wyznanie wiary oraz przysięgę wierności przy objęciu urzędu wykonywanego w imieniu Kościoła.

Nazajutrz zaś, we wtorkowe popołudnie 9 maja 2023 r., wszyscy kandydaci do święceń udali się do Mórkowa, gdzie znajduje się nasz dom nowicjacki. W tym szczególnym miejscu, gdzie rozpoczynała się ich ‘przygoda’ z zakonnym powołaniem i Towarzystwem Chrystusowym, pod okiem ks. Marka Ciesielskiego SChr, duszpasterza polonijnego z Bonn, będą przygotowywać się do tego ważnego momentu w ich życiu, jakim jest przyjęcie sakramentu święceń.

Ich duchowe przygotowania i tygodniowe ćwiczenia rekolekcyjne polecamy ufnej modlitwie naszych Drogich Przyjaciół i Czytelników zakonnego kalendarium, a seminaryjny serwis internetowy zamieszcza krótkie, lecz bardziej szczegółowe relacje wraz z fotografiami


09 maja 2023r. 230 2520 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne