88 lat temu, 23 sierpnia 1932 roku (poniedziałek) ks. Ignacy Posadzy po odprawieniu Mszy św. u sióstr elżbietanek, udał się z trzema wybranymi kandydatami na braci do Potulic. Pomieszczenia w pałacu udostępniła na rzecz tworzącej się wspólnoty hr. Potulicka, fundatorka Domu Macierzystego zgromadzenia. Ostatecznie pierwszy aspirandat rozpoczęło 1 września tegoż roku 37 kandydatów na klerków i braci. Przybyli do tego miejsca, przejęci świadomością, że będą zakładać fundament pod nowe zgromadzenie.

Sam dokument, na mocy którego zgromadzenie uzyskało podstawę prawną, działając na prawie diecezjalnym, został wystawiony przez Założyciela kard. Hlonda z datą 8 września 1932 roku.

Obecnie zgromadzenie prowadzi parafię w tej miejscowości. Trwają prace konserwatorskie i remontowe, mające na celu przywrócenie pierwotnego blasku zarządzanych obiektów, spośród których szczególnym jest oczywiście kaplica.

Pamiętajmy również o trzech kandydatach, którzy wczoraj przyjechali do nowicjatu w Mórkowie. Otaczajmy całą wspólnotę nowicjacką i zakonną naszą modlitwą i wypraszajmy szczególnej opieki Matki Najświętszej – Królowej Polonii.


23 sierpnia 2020r. 341 4641 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne