„Krwi nie da się wyprodukować…, nie da się jej kupić…, ale można ją oddać, nią się podzielić” – te słowa powtarzane są często przy okazji zachęcania do oddawania krwi, a w czasie epidemii także i osocza, które może pomóc w walce z COVID-19. Ten szczególny wymiar pomocy został zorganizowany w październiku 2020 r. przed sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Został tam podstawiony specjalny autokar – krwiobus, gdzie można było podzielić się tym cennym darem. Pozytywnie na apel, który wystosowano w szczecińskich kościołach, odpowiedziało 24 osoby i oddały w sumie ponad 10 tysięcy litrów krwi. Zgłosili się stali bywalcy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz tacy, którzy na oddanie krwi zdecydowali się po raz pierwszy. Ks. Jarosław Staszewski SChr, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii zapowiada, iż w parafii, w której wielu jest krwiodawców i jest prowadzone duszpasterstwo honorowych krwiodawców, nie skończy się na jednorazowej akcji, że zostanie podjęta stała współpraca z Regionalną Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, by oddawanie krwi przy sanktuarium organizować kilka razy w roku a ponadto zachęcać do odwiedzania Centrum, bo pomagać można na różne sposoby bez uszczerbku na własnym zdrowiu.

O akcji przy szczecińskim sanktuarium mówił emitowany 7 grudnia 2020 r. w telewizyjnej Dwójce program „Coś dla Ciebie” a cały odcinek programu znaleźć można pod linkiem.

 


17 grudnia 2020r. 230 4228 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne