Opowieść rozgrywa się na prawie 300 stronach, pełnych ciekawych historii i interesujących fotografii. Książka - jak dobry przewodnik - pozwala najpierw poznać okolice kościoła, potem jego dzieje, architekturę i sztukę, wreszcie ludzi z naszą świątynią związanych oraz wydarzenia, które się tu dokonały i wciąż mają wpływ na duchowe życie współczesnych szczecinian.

Książka opisuje jak wygląd kościoła ulegał zmianie w ciągu stu lat swojego istnienia. Pomaga zrozumieć znaczenie poszczególnych elementów wystroju świątyni, tych wielkich, jak ołtarz Ostatniej Wieczerzy, organy, obrazy czy malowidła. A także tych małych, prawie niewidocznych, które na co dzień umykają naszej uwadze, jak dziurka od klucza w kościelnych drzwiach, sentencje na kryształowej kopule chrzcielnicy, przestrzelona szybka witraża, czy kamień umieszczony na ścianie głównego ołtarza.

Czytelnik pozna symbolikę malwy, zielonego koloru, którego wiele w Sanktuarium, czy krzyży na głowicach kolumn. Zrozumie dlaczego na ołtarzu przy tabernakulum umieszczony jest elektrokardiogram. Pozna historię obrazu Serca Jezusowego, figury Matki Bożej Fatimskiej, tabernakulum, czy wreszcie srebrnych wotywnych serc.

„Opowieść o Sercu” to także opowieść o ludziach, których życie - choć na jakiś czas - związało z kościołem Serca Jezusowego. To duchowni i wierni. Kapłani i siostry zakonne. Młodzi i starsi. Dawni i współcześni. Im właśnie - przyjaciołom Serca - te książkę zadedykowałem

Ks. Jarosław Staszewski SChr, autor.

Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tej pozycji: Przyjaciołom, Ofiarodawcom, redaktorom pomocniczym, osobom zajmującym się opracowaniem graficznym, składem i projektowaniem okładki. Bardzo ważnym elementem książki są fotografie. Autorem większości zdjęć jest kleryk naszego seminarium Piotr Gutsche SChr. Jemu należą się szczególne podziękowania.

Promocja „Opowieści o Sercu” odbędzie się w Sanktuarium 3 maja o godz. 13.00. Książka będzie dostępna w księgarni katolickiej przy Sanktuarium (ul. Wojciecha), zakrystii  i biurze parafialnym.

 


29 kwietnia 2022r. 341 3893 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne