Każdego roku przy okazji Światowego Dnia Modlitw o Powołania (na okoliczność którego Ojciec Święty kieruje przesłanie) oraz zbliżającej się uroczystości święceń w naszej wspólnocie zakonnej zwracamy się z uprzejmą i nieśmiałą prośbą o modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, aby nie brakowało tych, którzy będą głosić Ewangelię polskim emigrantom na całym świecie i będą pomagać, by nikt nie zagubił się na obczyźnie i potrafił to, co piękne w polskiej kulturze i tradycji ukazywać wszędzie tam, gdzie przebywa…

Zapraszamy zatem  na internetową witrynę naszego referatu powołań, który w weekend poprzedzający Niedzielę Dobrego Pasterza zorganizował dni formacyjne dla poszukujących i rozeznających swoje życiowe powołanie i Boży projekt względem siebie. Ponadto nasi klerycy o swoim powołaniu mówili i o nowe powołania modlili się w parafiach w kraju i na emigracji nie tylko w Niedzielę Dobrego Pasterza, ale też w  tę wcześniejszą.

Natomiast w tygodniu szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele, który rozpoczyna Niedziela Dobrego Pasterza, w naszym seminarium i wielu naszych domach zakonnych podjęto nowennę w intencji powołań do Towarzystwa Chrystusowego za wstawiennictwem Założyciela zgromadzenia, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Zakończy się ona w dniu święceń.

Ów tydzień to dla dwóch naszych diakonów i czterech akolitów, którzy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego złożyli profesję wieczystą jest okresem szczególnym, gdyż jest to czas rekolekcji przygotowujących bezpośrednio do przyjęcia sakramentu święceń. Te duchowe ćwiczenia odbywają się w Paradyżu a przewodzi im ks. dr Andrzej Łysy SChr, duszpasterz akademicki ze Szczecina, wykładowca teologii moralnej w naszym seminarium a do niedawna jego rektor. Tym bardziej prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i rekolektantów, by dobrze przygotowali się do posługi, którą podejmą od dnia święceń prezbiteratu i diakonatu.

(fotografie: ks. Andrzej Łysy SChr, natomiast okolicznościowę grafikę przygotował kl. Grzegorz Grabowski SChr)


10 maja 2022r. 230 3482 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne