W dniach 22-24 marca 2019 r. w naszym Domu Głównym i gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbywały się już II Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne zorganizowane przez alumnów naszego seminarium.

Zgromadziły one liczne grono uczestników, starszych i młodszych…, śpiewających różnymi głosami, jak i grających na instrumentach muzycznych… Uczestnicy pod kierunkiem znanych i doświadczonych muzyków, zwłaszcza specjalistów od muzyki chóralnej: Piotra Pałki, Pawła Bębenka, Ewy Domagały i s. Karen Trafankowskiej CSFN, mogli doskonalić swój muzyczny talent i przygotować wykonanie kilku pasyjnych wielogłosowych utworów.

Owoce swojej pracy zaprezentowali w niedzielę 24 marca w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej Wawelskiej w Poznaniu-Umultowie (w którym duszpasterstwo od ponad 20 lat prowadzą chrystusowcy). Ich śpiew stanowił muzyczną oprawę Mszy Świętej, której przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa Chrytsusowego ks. Ryszard Głowacki SChr a homilię wygłosił prowadzący w tych dniach parafialne rekolekcje znany akademicki duszpasterz z Wrocławia, ks. Mirosław „Malina” Maliński.

Krótki koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu uczestników warsztatów po zakończonej liturgii stanowił jej piękne przedłużenie i był okazją swoistego ‘smakowania’ muzyki chóralnej i chorałowej.

fotografie: ks. Zbigniew Regucki SChr i Krzysztof Pawlak

 


24 marca 2019r. 230 7056 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne