Od początku tygodnia trwają rekolekcje w naszym seminarium i nowicjacie przygotowujące do ponowienia zakonnej profesji bądź złożenia pierwszych ślubów czy rozpoczęcia kanonicznego nowicjatu. Otoczmy najmłodszych chrystusowców modlitwą, by dobrze przygotowali się do tych ważnych wydarzeń i by nieustannie wzrastali w powołaniu.

W tym rekolekcyjnym czasie, 24 i 25 września 2019 r., parafię Wszystkich Świętych w Mórkowie nawiedza kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej peregrynująca po parafiach archidiecezji poznańskiej. Po Mszy o północy, już w środę 25 września, sprawowanej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne, rozpoczął się czas nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w nowicjacie – nasze nocne czuwanie z Maryją na modlitwie do Boga: niech zatem nasza Matka i Królowa będzie przewodniczką na drogach powołania tych, którzy niebawem rozpoczną kanoniczny nowicjat bądź złożą swoje pierwsze śluby zakonne a także każdego chrystusowca…

Zaiste Maryja towarzyszy duchowym ćwiczeniom najmłodszych chrystusowców: ‘odwiedza’ nowicjat w Jasnogórskim Wizerunku, natomiast w seminarium ich hasłem są Jezusowe słowa z krzyża „Oto Matka Twoja”.

 


25 września 2019r. 230 7906 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne