Na łamach internetowego kalendarium przedstawiliśmy kilka propozycji na dobre i owocne przeżycie czasu Adwentu: to przede wszystkim różne formy rekolekcji, również z pomocą Internetu.

Do przywołanych już w kalendarium rekolekcji internetowych: tych już organizowanych od wielu lat przez polskie parafie w Niderlandach (Amsterdam/Eindhoven), tych z kanału Polonia Christiana prowadzonych przez ks. Pawła Bortkiewicza SChr i z kanału ks. Michała Armatysa SChr z Dobrzan dołączamy kolejne propozycje: tych z ogólnopolskiego pasma TVP3 prowadzonych przez bpa Adriana Galbasa SAC, biskupa pomocniczego z Ełku (tyt. Naissus), traktujących o świętości, radości i miłości nazwanych w nawiązaniu do przeżywanej sytuacji przez prowadzącego pandemiami świętości, radości i miłości oraz tych wygłoszonych w ośrodkach polonijnych w Australii przez ks. Mariusza Sokołowskiego SChr pt. „Jestem… [dla Ciebie ratunkiem, sensem, życiem]”.

Oczywiście nie zapominamy o tej przepięknej tradycji sprawowania Mszy Świętych ku czci NMP zwanych Roratami, które mobilizują wielu do wstawania o bardzo wczesnej porze i uczestnictwa w tej liturgii a nawet poprzedzających ją Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP. Ta tradycja, mimo epidemii, jest żywa w naszych parafiach w kraju i zagranicą. W naszych wspólnotach w tym przedświątecznym czasie dokładamy wszelkich starań, by wspomóc najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących pomocy.

Zechciejmy i spróbujmy pięknie przeżyć tegoroczny Adwent, by dostrzec przychodzącego do nas Chrystusa ze swoją mocą i łaską…

A pomocą niech staną się pięknie wykonywane przez naszych kleryków Wielkie Antyfony Adwentowe.

Z początkiem nowego roku formacyjnego 2020/2021 we wspólnocie domu głównego w czwartki przed pierwszym piątkiem miesiąca podjęto całodzienną modlitwę adoracyjną o nowe powołania do naszego zgromadzenia. W połączeniu z nocną adoracją Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie Godziny Świętej to już całodobowe modlitewne czuwanie, by nie brakowało robotników w Winnicy Pana, by nie brakowało tych, którzy będą odnajdywać i doprowadzać do Pana zagubione polskie dusze wychodźcze. Z serwisu www Sióstr Misjonarek dowiadujemy się zaś, że intensywny w duszpasterskie działania, pomimo pandemii koronawirusa, był listopad w PMK Kleve


04 grudnia 2020r. 230 3223 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne