W kalendarzu archidiecezji poznańskiej od wielu lat pierwsza niedziela listopada jest dniem modlitwy o kanonizację błogosławionych i beatyfikację Sług Bożych związanych z archidiecezją czy to pochodzeniem, czy posługą.

Zarówno naszego Założyciela, Czcigodnego Sługę Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, jak i Współzałożyciela Sługę Bożego Ojca Ignacego Posadzego SChr wiele łączy z archidiecezją poznańską, zatem na modlitwie w prastarej bazylice archikatedralnej w Poznaniu nie mogło zabraknąć duchowych synów – kleryków, braci i kapłanów z Towarzystwa Chrystusowego i duchowych córek – sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. W 2022 r., kiedy nasze Towarzystwo przeżywa swoje 90-lecie, a w tych listopadowych dniach Kapitułę Generalną Nadzwyczajną, nasza reprezentacja była dosyć liczna, bo w koncelebrze wokół Pasterza Kościoła poznańskiego, abpa Stanisława Gądeckiego zgromadzili się delegaci na Kapitułę z najwyższymi przełożonymi zgromadzenia na czele.

Ta wspólna modlitwa staje się okazją do poznawania „bohaterów świętości” wielkopolskiej ziemi: sam metropolita poznański, przybliżając wiernym w wygłoszonej homilii sylwetkę Służebnicy Bożej Jadwigi Zamoyskiej, dołożył swoją cegiełkę o owo poznawanie niezwykłych Wielkopolan i osób związanych z tą ziemią przez szeroko pojęte posługiwanie.

fotografia: kl. Augustyn Kozieracki SChr

 


07 listopada 2022r. 230 3311 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne