XXI edycja ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej jaką jest Przystanek Jezus odbywała się w ostatnim tygodniu lipca 2021 r. na terenie parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach, w której od zakończenia II wojny światowej duszpastersko posługują bracia i kapłani z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Jak czytamy w serwisie internetowym tego przedsięwzięcia, podjęte ono zostało pod koniec ubiegłego tysiąclecia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jako odpowiedź na potrzebę opieki duszpasterskiej nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock (obecnie „Pol`-and-Rock Festiwal”) – na jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie. Celem Przystanku Jezus jest prezentacja osoby Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego przynoszącego dar zbawienia.

Skoro tegoroczna edycja „Pol`-and-Rock Festiwal” z Żar i Kostrzyna nad Odrą przeniosła się na Pomorze Zachodnie na lotnisko Makowice-Płoty (w sumie powróciła do tej części Polski, gdyż jeden z pierwszych odbył się na lotnisku Szczecin Dąbie) to także rekolekcje, warsztaty i koncerty ewangelizacyjne odbywały się w nowym miejscu, jakim był właśnie teren naszej parafii. Trzeba zauważyć, iż w tegoroczny Przystanek Jezus zaangażowali się nasi klerycy. Parafialne konto na Facebooku przedstawia dosyć szczegółowy przebieg tego ewangelizacyjnego wydarzenia, znajdziemy tam również fotogalerię, relację z Mszy Świętej w niedzielę 1 sierpnia 2021 r. na zakończenie spotkania. W internetowym serwisie Przystanku Jezus zaś odnajdujemy résumé.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom tego niesamowitego tygodnia modlitwy, uwielbienia i poznawania Boga za ten czas, za wzajemne ubogacanie się wiarą, nadzieją i miłością. Dołączamy do tego zapewnienie o modlitewnej pamięci, aby rzeczywiście zawsze i wszędzie Chrystus był głoszony a Dobra Nowina docierała po krańce ziemi.

Nieśmiało przypominamy jednocześnie o organizowanym przez nasze zgromadzenie zakonne spotkaniu dla młodych «Góra Tabor», które odbędzie się pod koniec sierpnia 2021 r. w Klępinie k/Stargardu.

 


02 sierpnia 2021r. 230 2839 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne