21 kwietnia br. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego odbyło się sympozjum naukowe pt. "Miłosierdzie w duszpasterstwie migracyjnym" zorganizowane z okazji Roku Miłosierdzia przez Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego.

Konferencja podzielona została na dwie części: przed- i popołudniową, zawierające odpowiednio trzy i cztery wykłady, w tym niektóre prowadzone przez chrystusowców (cały program dostępny na stronie IDE). Moderatorami obydwu sesji byli nasi historycy - pierwszą prowadził ks. dr Marek Grygiel SChr, na co dzień pracujący na KUL, a drugą - ks. prof. Bernard Kołodziej SChr. Powitania zebranych dokonali główny organizator, ks. Wiesław Wójcik, dyrektor IDE, oraz Przełożony Generalny Towarzystwa, ks. Ryszard Głowacki SChr. Ostatnie słowo należało z kolei do Wikariusza Generalnego naszego zgromadzenia, ks. Bogusława Burgata SChr.

W południe uczestnicy sympozjum zgromadzili się w domowej kaplicy na Eucharystii, którą celebrowało 46 kapłanów, w tym dwóch biskupów. Modlitwie przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Swoją obecnością sympozjum uświetnił także ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji polskiej.

Zdjęcia na stronie Seminarium


21 kwietnia 2016r. 2 5628 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne