Jak przekazuje wieloletnia tradycja z początkiem Wielkiego Postu w naszym seminarium odbywają się rekolekcyjne ćwiczenia, których zwieńczeniem jest wprowadzenie alumnów roku IV i III w posługi akolitatu i lektoratu.

Tegoroczne rekolekcje na temat „Spotkanie z Chrystusem” poprowadził o. Tomasz Tlałka OSPPE, który w głoszone konferencje i nauki wplótł wątki i doświadczenia osobiste. Natomiast wprowadzenia w urząd akolity i lektora dokonał ks. Ryszard Głowacki SChr, nasz przełożony generalny.

Dodajmy, że we Mszy Świętej z ustanowieniem nowych akolitów uczestniczyli z racji drugiej niedzieli miesiąca nasi przyjaciele i darczyńcy i przypadła ona dokładnie w 71. rocznicę stracenia ks. mjra Rudolfa Marszałka SChr, kapelana jednego z oddziałów żołnierzy niezłomnych, którzy po zakończeniu działań bojowych II wojny światowej nie złożyli broni i podjęli nierówną walkę z sowieckim okupantem o wolną, suwerenną Polskę.

Podczas liturgii, w czasie kazania ks. Generał oraz podziękowania przedstawiciel nowoustanowionych akolitów, seminaryjny dziekan, kl. Sebastian Stawierej SChr, cytowali fragmenty korespondencji naszego niezłomnego Współbrata z Współzałożycielem, ojcem Ignacym Posadzym.


10 marca 2019r. 230 8484 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne