„Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (2 Kor 6,2) – te słowa św. Pawła rokrocznie słyszymy w Środę Popielcową: niech one stają się busolą na kolejny czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Życzmy sobie wzajemnie, by był on owocny i przyniósł przemianę naszego serca i by nadchodzące Święta były rzeczywiście zmartwychwstaniem z grobu grzechu do życia w wolności i godności dziecka Bożego…

Święty czas Wielkiego Postu (a jednocześnie początek II semestru roku akademickiego 2017/2018) w naszym zakonnym seminarium rozpoczął się rekolekcyjnymi ćwiczeniami prowadzonymi przez o. dra Jakuba Kamińskiego OCD, rektora WSD karmelitów, na których zakończenie alumni roku III i IV zostali wprowadzeni w posługi lektoratu i akolitatu w czasie Mszy Świętych pod przewodnictwem przełożonego generalnego, ks. Ryszarda Głowackiego SChr w sobotni wieczór 17 lutego i niedzielne przedpołudnie 18 lutego. Dodajmy, że nasi młodsi Współbracia te posługi otrzymują w 120. rocznicę urodzin Ojca Współzałożyciela Ignacego Posadzego.

Przytaczamy zatem krótkie fragmenty duchowej jego spuścizny: w jednym ze swoich „Listów Okrężnych” Ojciec kreślił osobowość chrystusowca, zapisując w nim m.in. takie zdania:

  • „Chrystusowiec jest to vicarius amoris Christi – ambasador miłości Chrystusowej.
  • Chrystusowiec to apostolus mansuetudinis Christi, apostoł dobroci i łagodności Chrystusowej. […]” i kończąc jego słowami:
  • ​ „Zakonnik i kapłan […] musi mieć świętą duszę, jasny umysł i wielkie serce”.


A przypominamy sobie te słowa, albowiem mamy wielkie pragnienie ich realizacji na co dzień. By temu sprostać, ośmielamy się prosić o modlitewne towarzyszenie, za które już dziękujemy i je odwzajemniamy…

 

fot. kl. Patrick Studniarz SChr


18 lutego 2018r. 230 7957 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne