„Oddaj głos Bogu” – pod takim hasłem odbywało się wielkopostne skupienie dla młodzieży męskiej w naszym domu głównym w Poznaniu w dniach 6-8 marca 2020 r. poprowadzone przez ks. Mateusza Sochę SChr, moderatora referatu powołań Towarzystwa Chrystusowego i alumnów naszego seminarium.

Te niezwykłe rekolekcje rozpoczęły się wieczorem w pierwszy piątek marca drogą krzyżową w przydomowym parku a dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a po zakończonej adoracji z indywidualnym błogosławieństwem – przyjąć Pana Jezusa w komunii świętej. To bardzo ważne, aby skupienie przeżywać w pełnej łączności z Bogiem.

W sobotę przed południem uczestnicy wysłuchali konferencji poświęconych cnocie milczenia. Natomiast po południu wszyscy odwiedzili poznańską katedrę i farę oraz kościoły znajdujące się na szlaku eucharystycznym miasta Poznania. Pod wieczór nieszporami odprawionymi wraz z wspólnotą domową i seminaryjną rozpoczęło się świętowanie niedzieli. A ów sobotni dzień, podobnie jak piątkowy, zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ostatnim dniem czasu skupienia była niedziela, której pierwszym punktem była poranna modlitwa Kościoła – jutrznia w kaplicy seminaryjnej. Po śniadaniu odbyła się ostatnia konferencja. Zwieńczeniem zaś tych wspólnych duchowych ćwiczeń stała się uroczysta Msza Święta o godz. 10:30 wraz z mieszkańcami domu i seminarzystami, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz, a uczestnicy skupienia przygotowali liturgię słowa. Po obiedzie wszyscy ruszyli w drogę powrotną do swoich domów.

Niech Dobry Bóg w każdym młodym mężczyźnie pomnaża owoce tego czasu skupienia!

tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Socha SChr


08 marca 2020r. 230 7789 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne