W naszych zakonnych ustawach w części poświęconej formacji czytamy: przed złożeniem profesji dozgonnej klerycy odbędą pod kierownictwem ojca duchownego lub innego wychowawcy miesięczną probację. Jest ona pomocą do pogłębionego rozpoznania swego powołania do życia w Towarzystwie (art. 100.2 UiDTChr). Od kilku lat Współbracia przygotowujący się do tego ważnego wydarzenia, jakim jest wieczysta profesja zakonna, korzystają z gościnności Ojców Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej i tam odbywają te duchowe ćwiczenia.

Od 2 września br. pod opieką ojca duchownego, ks. Andrzeja Glanca SChr, czterech młodych chrystusowców (dwóch kleryków – kl. Chris Czapla, kl. Krzysztof Zubek i dwóch braci – br. Sławomir Szymański, br. Łukasz Tarka) spędza ten czas na modlitwie i medytacji życia zakonnego w franciszkańskim klasztorze, w kalwaryjskim sanktuarium i przylegających doń „dróżkach”.

Ów czas zakonnego przygotowania się i próby przed złożeniem ślubów wieczystych potrwa do 21 września. Prowadzącego, kleryków oraz braci polecamy modlitwom naszych Drogich Przyjaciół i Czytelników…


03 września 2019r. 230 7557 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne