Najpierw wiele godzin spędzonych na poznawaniu melodii i tekstów piosenek, następnie ciężka, ale i przyjemna praca w studio nagrań… i płyta gotowa. Jednak po wakacjach, zaraz od początku września „Serduszka” przygotowywały się bardzo intensywnie na wydarzenie, jakim był koncert - premiera płyty „Z Serduszkami przez świat” w Domu Kultury "13 Muz".

14 października o godz. 16.00 Sala kominkowa zapełniła się bardzo szybko, a najważniejszymi gośćmi byli rodzice i bliscy „Serduszek”, a także przyjaciele zespołu, bez których nie byłoby możliwe przygotowanie tego projektu.
Swoją obecnością koncert zaszczycił m. in. pan Mariusz Matuszewski - kompozytor i autor wielu aranżacji dla „Serduszek”, ks. Jarosław Staszewski - Kustosz Sanktuarium NSPJ oraz pan Waldemar Kulpa – dyrektor Domu Kultury 13. Muz.

Koncert stał się podróżą, w którą zabrała widzów prowadząca Marta Jankowska. Cała płyta „Z Serduszkami przez świat” to faktycznie podróż po wielu krajach, w których "Serduszka" śpiewały, również w językach danego kraju. Na samym początku publiczność urzekła Alicja Barć, która wykonała na fortepianie utwór Chopina "Polonez g-moll". Podczas wstępu do utworu "Bo świat to my" pojawiły się gwiazdy wieczoru z panią dyrygent Aleksandrą Kołecką na czele i rozpoczęły śpiew. Po przywitaniu gości „Serduszka” zabrały wszystkich uczestników do słonecznej Italii na Plac św. Piotra w Rzymie przy śpiewie w języku włoskim "La preghiera" (Modlitwa). Kolejnym przystankiem były Wyspy Brytyjskie i dwa utwory w języku angielskim: "Here I am to worship" (Jestem tu by wielbić) i "This I believe" (Wyznanie wiary). Kolejny utwór był w języku greckim "Di’ Efhon", bo w swojej liczącej prawie 30 lat historii „Serduszka” miały okazję śpiewać również w Atenach. Następne utwory były zaśpiewane w bardzo wdzięcznym języku, jakim jest włoski: "Scusa Gesu" (Przepraszam Jezu) i "Santa Maria" (Święta Maryjo). Żeby było głośniej i radośniej do składu koncertującego dołączył skład przygotowawczy i wspólnymi siłami „Serduszka” zabrały wszystkich do Hiszpanii w utworach "Jesus eres genial" (Jezu jesteś wspaniały) oraz  "El Senior" (Pan). Ponieważ „Serduszka” to jedna wielka rodzina, absolwentki „Serduszek”, a dziś niektóre z nich prywatnie mamy, biorąc swoje dzieci na ręce, zaśpiewały utwór "Jestem Mamą", który na płycie jest dedykowany Ali - córce pani dyrygent Aleksandry. Nie zabrakło wielkich wzruszeń, bo jakżeby inaczej mogło być.

Jak wiele pięknych emocji wywołały "Serduszka" wśród publiczności najlepiej mogliby opowiedzieć uczestniczący w premierze. Dlatego młode artystki na czele z panią dyrygent Aleksandrą zostały nagrodzone bukietem róż i salwą oklasków. Za „Serduszkami” kolejne wspólne i piękne dzieło. Wielkie podziękowania otrzymali akustycy Grzegorz i Piotr, dziewczyny z "Rectus Corda", kochani rodzice „Serduszek”, dyrektor Domu Kultury "13 Muz" pan Waldemar Kulpa, a także wszyscy, który przyczynili się do przygotowania i wydania płyty „Z Serduszkami przez świat”: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej, Kustosz Sanktuarium, indywidualni sponsorzy, firma "Inlogic" (inteligentne systemy instalacyjne), a także miasto Szczecin, które po raz kolejny współfinansowało projekt „Serduszek”. Nie sposób nie wspomnieć o "Radiu Szczecin", które objęło płytę patronatem i  wydawnictwu "Hlondianum", w którym można poprzez internet kupić płytę. Kolejne koncerty promujące płytę odbędą się 25 października w Centrum Kultury Euroregionu "Stara Rzeźnia", a także 18 listopada w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

Joanna Szarapanowska 

Zapraszamy do nabywania płyty. Jest ona dostępna w wydawnictwie Hlondianum, ksiegarni przy Sanktuarium NSPJ w Szczecinie.

Będzie można ją również zakupić podczas Jasnogórskiej Nocy Czuwania 19. października w auli o. Kordeckiego. 


15 października 2018r. 341 7174 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne