W ostatnią niedzielę października nasz Współbrat, kl. Sebastian Stawierej SChr, złożył swoją profesję dozgonną, wyrażając tym samym chęć całkowitego oddania w służbie Bożej w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej.

Jego wieczyste ślubowanie zakonne przyjął wikariusz generalny, ks. Bogusław Burgat SChr. W homilii przypomniał słowa Współzałożyciela zgromadzenia, ojca Ignacego Posadzego SChr, że do miłości, jaką jest profesja wieczysta, potrzebne są dwa serca, składającego śluby i Tego, któremu faktycznie są składane, czyli samemu Boga. Zostało również podkreślone to co, u samych początków zgromadzenia zaznaczał nasz Założyciel, kardynał August Hlond, że naszym najważniejszym celem jest uświęcenie się w służbie polskiej emigracji, zabieganie o zbawienie dusz naszych rodaków i wyjście do tych, których uwiódł kult współczesnych bożków lub kręte drogi życia oddaliły od Boga.

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią, rodzina i bliscy Sebastiana nie mogli uczestniczyć w uroczystości, jednak łączyli się oni z nami przez dedykowaną im transmisję online. Neoprofes, na zakończenie liturgii, podziękował wszystkim, szczególnie wychowawcom i formatorom za ich trud i wysiłek, dzięki któremu może on być w tym miejscu w jakim jest dzisiaj, współbraciom za tworzenie autentycznej wspólnoty i rodzicom, którzy są dla niego przykładem wiary jaka towarzyszy mu od samego początku.

kl. Patryk Jaroszek SChr
(informacja dzięki serwisowi www naszego zakonnego seminarium)

fotografie kl. Piotr Gutsche SChr


26 października 2020r. 230 4944 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne