W ramach rocznego programu formacji LSO na parafiach kilka razy w ciągu roku duszpasterskiego organizowany jest przez duszpasterstwo powołań i koordynatora LSO ks. Marka Nikla SChr cykl spotkań formacyjnych dla służby liturgicznej.

Pierwszy z nich, dla lektorów, odbył się 26-28 października w Domu Głównym chrystusowców w Poznaniu. Uczestniczyli w nim lektorzy z parafii św. Józefa i Chrystusa Króla w Stargardzie, św. Katarzyny w Goleniowie, św. Ottona w Pyrzycach, Świętego Ducha w Szczecinie-Zdrojach, św. Jadwigi Królowej w Poznaniu oraz św. Michała Archanioła w Dobrzanach. Część z nich wzięła udział również w piątkowych uroczystościach pogrzebowych znanego liturgisty ks. prof. Bogusława Nadolskiego SChr.

W program spotkania były ujęte głównie punkty dotyczące formacji, a więc zajęcia z fonetyki, prowadzone przez Wiesława Bednarka; warsztaty biblijne, które przygotował ks. Sylwester Marzec SChr; konferencja o przygotowaniu do Mszy Świętej i obrzędach wstępnych, wygłoszona przez ks. Marka Nikla SChr; a w liturgię Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz tematykę odpustów wprowadził ks. Marcin Stefanik SChr. W przygotowanie wieczornej, sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu włączył się także dk. Maksymilian Ślusarczyk SChr, który wcześniej współpracował z referatem powołań.

Lektorzy podczas Eucharystii wieńczącej w seminarium dzień skupienia, podjęli się objęcia kilku funkcji podczas posługiwania przy ołtarzu. W niedzielę zaś odczytali lekcje i modlitwę powszechną, zaś młodsi służyli jako ministranci.

Dla wielu z uczestników było to pierwsze spotkanie w takim wymiarze w naszym domu zakonnym i takim formacyjnym skupieniu. Ufamy, że będą aktywnie włączać się w rozmaite wydarzenia nie tylko w swoich parafiach, ale również i tych, przygotowywanych specjalnie na ich poziomie formacji przez duszpasterstwo LSO.


28 października 2018r. 341 7413 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne