26 listopada w PMK Bochum odbyło się spotkanie formacyjno-warsztatowe dla lektorów z Polskich Misji Katolickich. Przybyło na nie 37 osób z pięciu misji. Warsztaty prowadziła Agnieszka Karaś i Marcin Styczeń.

Celem tych zajęć była pomoc w lepszym przygotowaniu do posługi lektora oraz głębszym jej zrozumieniu. Ćwiczenia fonetyczne, z dykcji oraz praca z tekstem były inspiracją do głębszego odkrywania znaczenia Słowa Bożego w Liturgii oraz codziennym życiu człowieka wierzącego. Zajęcia warsztatowe ubogaciły wykłady ks. Teodora Puszcza:  „Historia, rola i znaczenie lektorów w liturgii” oraz  ks. Marka Ciesielskiego: „Troska o Słowo”.

W godzinach wieczornych część lektorów wzięła udział w parafialnym czytaniu encykliki Jana Pawła II „Dives in misericordia”. Wykorzystano do tego przedsięwzięcia również środki audiowizualne. Czytanie zostało podzielone według rozdziałów na 15 lektorów, kapłanów, siostrę zakonną i naszych gości. Treść encykliki była przeplatana utworami Marcina Stycznia do poezji Karola Wojtyły. Z nagrania czytanej encykliki w przyszłości powstanie płyta, która ma na celu pomoc w dotarciu z tekstem encyklik papieskich do szerszego odbiorcy.

W niedzielę wieczorem (27.11.) Marcin Styczeń zagrał autorski koncert, który zgromadził wielu parafian i gości. W bardzo nastrojowej atmosferze oświetlonego jedynie światłem świec kościoła, usłyszeliśmy piękne utwory. Jesteśmy pełni nadziei, że nastrój tej muzyki i treść śpiewanych utworów będzie pomocna w głębszym odkrywaniu i zrozumieniu Adwentu.

(mc)  


28 listopada 2016r. 341 7732 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne