20 grudnia w Domu Prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział polscy i polonijni misjonarze pracujący w stolicy stanu Paraná i okolicy.

Podobnie, jak w ubiegłym roku spotkanie rozpoczęło się słowem powitalnym prowincjała chrystusowców ks. Kazimierza Długosza SChr, po którym każdy z obecnych w kilku słowach przedstawił historię swojej pracy w Brazylii. Głos zabrał również przełożony generalny chrystusowców ks. Ryszard Głowacki SChr, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z ponad miesięcznego pobytu w Brazylii. Ksiądz Generał opowiedział także o działalności Kościoła w Polsce i skomentował ostatnie wydarzenia w ojczyźnie i Europie.

Misjonarze i misjonarki, po przerwie którą wykorzystali na rozmowy oraz wymianę doświadczeń, spotkali się w sali rekreacyjnej na wspólnym śpiewaniu kolęd. W tym szczególnym dla wspólnoty chrystusowców dniu nie mogło zabraknąć tego, co najważniejsze, a więc modlitwy. Miała ona miejsce w kaplicy domu prowincjalnego przy relikwiach świętego Jana Pawła II. Uczestnicy spotkania przeszli następnie do refektarza, gdzie przełamali się opłatkiem oraz zjedli świąteczny obiad. W spotkaniu uczestniczyła 20 osobowa grupa polskich i polonijnych misjonarzy.

ks. Kazimierz Długosz SChr


22 grudnia 2016r. 341 7307 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne