W poniedziałek 18 grudnia, w domu prowincjalnym chrystusowców, odbyło się tradycyjne spotkanie polskich i polonijnych misjonarzy pracujących w Kurytybie i okolicy.

Na zaproszenie prowincjała chrystusowców ks. Kazimierza Długosza SChr przybyło 26 polskich i polonijnych misjonarzy, reprezentujących takie rodziny zakonne jak: Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi, Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa, Siostry Jezusa Miłosiernego, Misjonarki Chrystusa Króla, Misjonarze Świętego Wincentego à Paulo, Werbiści, Marianie, Zmartwychwstańcy oraz gospodarze - księża z Towarzystwa Chrystusowego.

Rozpoczynając spotkanie, prowincjał chrystusowców przywitał wszystkich obecnych oraz poinformował o zbliżającym się jubileuszu i inicjatywach związanych z 60-leciem pracy braci i księży z Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej.

Prelekcję o polskich zwyczajach oraz tradycjach związanych z obchodami świąt Bożego Narodzenia, które do dziś są zachowywane przez potomków Polaków, przedstawił ks. Paweł Borysiewicz SChr, który dopiero co przybył do prowincji.

Kolejną częścią spotkania był wspólny śpiew kolęd oraz połamanie się opłatkiem, któremu towarzyszyło składanie sobie życzeń. I wreszcie to, co jest typowe dla tego czasu, to moment, kiedy wszyscy zasiedli do świątecznego stołu. 

ks. Kazimierz Długosz SChr


19 grudnia 2017r. 341 9171 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne