W niedzielę 15 kwietnia 1956 r. ks. Jan Pranke SChr wraz ze swoimi Współbraćmi z roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk pasterza archidiecezji poznańskiej, abpa Walentego Dymka. Dokładnie 65 lat później, w czwartek 15 kwietnia 2021 r., wraz z mieszkańcami domu chrystusowca-seniora w Puszczykowie dziękował Panu Bogu za włączenie w Chrystusowe kapłaństwo i wybranie na służbę Kościołowi a jednocześnie prosił, by Dobry Bóg doprowadził do końca rozpoczęte dzieło i by dodawał sił do mężnego i pokornego głoszenia Ewangelii. Okolicznościowe kazanie w czasie dziękczynnej Mszy Świętej pod jego przewodnictwem wygłosił przełożony generalny ks. Krzysztof Olejnik SChr.

Otaczamy Dostojnego Jubilata, i w tej chwili najstarszego chrystusowca, naszą modlitwą, aby Pan umacniał i błogosławił na drogach kapłańskiego i zakonnego życia…

Niestety panująca epidemia koronawirusa i różne rekstrykcje z tym związane ograniczyły do minimum obchód żelaznej rocznicy święceń kapłańskich naszego Współbrata: dlatego tym bardziej modlitwą w intencji Jubilata oraz nowych powołań do Towarzystwa Chrystusowego okażmy naszą wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa ks. Jana oraz życzliwość wobec Współbrata, który długie lata posługiwał wśród francuskiej Polonii.


15 kwietnia 2021r. 230 4219 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne