Maj jest dla wielu kapłanów czasem obchodzenia jubileuszy przyjęcia święceń i wielkiego podziękowania Panu Bogu za ten niezasłużony dar.

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 25. rocznicę święceń obchodził ks. Grzegorz Korzeniewski SChr, który obecnie jest proboszczem w Tetyniu. Był to dzień odpustu parafialnego. W uroczystościach wzięli udział licznie gromadzeni kapłani z dekanatu oraz współbracia ze zgromadzenia. Sumie odpustowej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. Marcin Stefanik SChr. Autorem laudacji na cześć jubilata i podziękowania za pełną oddania posługę całemu Zgromadzeniu był dziekan baniowski ks. Robert Gołębiowski. Swoją wdzięczność za posługi na rzecz parafii i gminy wyraził także Wójt Gminy Kozielice.

11 maja w kaplicy nowicjackiej swój złoty jubileusz świętował ks. Franciszek Gałdyś SChr. Homilię wygłosił przełożony generalny ks. Ryszard Głowacki SChr. W Eucharystii uczestniczyli współbracia, kapłani z dekanatu oraz z Leszna oraz przyjaciele i dobrodzieje naszego domu zakonnego. Główne uroczystości są zaplanowane razem z braćmi kursowymi na 26 maja w kościele pw. św. Jana w Stargardzie, gdzie 50 lat temu (dokładnie 24 maja 1969) ks. Franciszek wraz ze współbraćmi przyjął święcenia prezbiteratu. fotorelacja: Nowicjat

Mniejsze i większe jubileusze celebrowali również Współbracia posługujący na francuskiej ziemi... ze wspólnotą parafialną z Bagnolet swoje dziesięciolecie kapłaństwa świętował ks. Zbigniew Wcisło SChr, a podczas majowego skupienia w domu prowincjalnym w Aulnay sous Bois chrystusowcy z prowincji MB Częstochowskiej obchodzili srebrny jubileusz kapłaństwa księży: ks. Marka Kacprzaka SChr, ks. Zdzisława Początka SChr, ks. Andrzeja Sobczyka SChr i ks. Andrzeja Sowowskiego SChr.


12 maja 2019r. 341 6328 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne