Przed rokiem przy okazji Tygodnia Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne zwróciliśmy się z prośbą o modlitwę w intencji tych Współbraci, którzy przyjmą sakrament święceń. W bieżącym roku ten modlitewny apel ponawiamy, prosząc o otoczenie modlitwą diakonów Chrisa i Sebastiana, którzy 25 maja 2021 r. w katedrze poznańskiej zostaną wyświęceni na prezbiterów oraz kleryka Pawła, który otrzyma święcenia diakonatu.

Przygotowujący się do przyjęcia święceń przygotowali krótki film, w którym zachęcają do modlitwy w ich intencji oraz zapewniają o swojej za tych wszystkich, których Pan postawił na drodze realizacji zakonnego i kapłańskiego powołania. Albowiem „dzień święceń kapłańskich jest szczególnym dniem radości i nadziei dla naszej wspólnoty zakonnej. Pan wybrał i doprowadził do swego ołtarza dwóch diakonów”. Nowo wyświęceni kapłani z wdzięcznością za wszelką pomoc, jaką im wyświadczono w okresie studiów seminaryjnych odprawią w nadesłanych przez was intencjach ‘prymicyjne’ Msze Święte (każdy piętnaście). „Powierzcie im [zatem] swoje radości i troski osobiste i rodzinne, osobę Ojca Świętego i sprawy Kościoła, bliskich, którzy odeszli z tego świata, niepokój o dobro Ojczyzny i przyszłość świata… Niech sprawowana przez nich Eucharystia wyjedna dla Was i Waszych Rodzin, dla Ojczyzny i całej Polonii – Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi – naszej Matki i Królowej”.

Zapraszamy jednocześnie do internetowych serwisów duszpasterstwa powołań oraz Wieczystej Księgi Fundatorów i Darczynców zgromadzenia.


30 kwietnia 2021r. 230 6813 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne