O wielorakim zaangażowaniu medialnym chrystusowców pisaliśmy już niejednokrotnie.

Jest to na przykład stała współpraca z rozgłośniami radiowymi czy telewizyjnymi prowadzona bądź od wielu lat (ks. dr Zdzisław Malczewski SChr w Radio Watykańskim czy ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr w Radio Maryja i TV Trwam), bądź podjęta niedawno przez ks. Mariusza Sokołowskiego SChr praca w Radio Maryja. Do nich należy też praca ks. Leszka Kryży SChr w Radzie Programowej TVP Polonia albo udzielane wywiady do różnych audycji polonijnych czy lokalnych, podczas których możemy zaprezentować owoce naszej duszpasterskiej posługi, albo też dzielenie się swoimi przemyśleniami i zdobytą wiedzą w ramach audycji i pogadanek biblijnych czy teologicznych.

Przywołany nieco wcześniej ks. Leszek, z racji swojego posługiwania w Biurze Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, o działalności Zespołu, jak i całej działalności charytatywnej i pomocowej wobec naszych sióstr i braci w krajach byłego Związku Sowieckiego często jest gościem różnych audycji: ostatnio został zaproszony do programu «Okiem Wiary». Poruszona w nim została sprawa sytuacji na pograniczu Rosji i Ukrainy oraz kwestie związane z ostatnimi akcjami pomocowymi na Ukrainie.

O różnorodnym wsparciu Rodaków na dawnych Kresach II Rzeczypospolitej i w ogóle na Wschodzie ks. Leszek rozmawiał również z Pierwszą Damą RP, p. Agatą Kornhauser-Dudą. Spotkanie to odbyło się w środę 9 lutego 2022 r. w Pałacu Prezydenckim i szczegółowo o nim możemy przeczytać w oficjalnym serwisie internetowym Głowy Państwa.

fotografie autorstwa p. Marka Borawskiego © dzięki uprzejmości serwisu www prezydent.pl


10 lutego 2022r. 230 4582 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne