W piątek 3 marca 2017 roku do parafii św. Anny w Glasgow przybył ks. abp Philip Tartaglia (metropolita Glasgow), wikariusz generalny diecezji Fr Paul Conroy oraz księża z dekanatu wraz ze swymi parafianami.

Nawiązując do tradycji rzymskiej, kościół parafialny został wyznaczony jako jeden z kościołów stacyjnych podczas tegorocznego Wielkiego Postu. Ksiądz Arcybiskup w swej homilii przedstawiając trzy filary życia duchowego: post, modlitwę i jałmużnę, podkreślił ich szczególne znaczenie w życiu Kościoła i każdego katolika. Mimo, że niektózy traktują je fakultatywnie, to jednak, jak wskazał metropolita Glasgow, są esencją i fundamentem chrześcijańskiego życia. Stąd usilnie zachęcił do ich praktykowania. Liturgię Mszy Świętej ubogacił chór dekanalny. 

Na zakończenie liturgii podziękował za twórczą obecność w parafii wspólnocie polskiej oraz chrystusowcom, którzy od kilku lat prowadzą duszpasterstwo zarówno wśród lokalnej szkockiej społeczności, jak i wśród Polaków, gromadzących się przy tej parafii.

ks. Krzysztof Olejnik SChr


07 marca 2017r. 341 8360 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne