Na półmetku wakacyjnego czasu, w pierwszą niedzielę sierpnia do parafii św. Anny w Glasgow (w której posługują chrystusowcy) zjechali się goście z daleka i bliska…

Z zaproszenia miejscowego proboszcza, ks. Artura Stelmacha SChr, skorzystali jego Współbracia, z którymi na jednym roku przygotowywał się do święceń kapłańskich i w tę sierpniową niedzielę zaangażowali się w posługę duszpasterską dla Polonii w Glasgow i Paisley. Natomiast na Mszę Świętą dla miejscowej wspólnoty parafialnej przybył emerytowany ordynariusz archidiecezji Glasgow, abp Mario Joseph Conti, by jej przewodniczyć i wygłosić kazanie. Koncelebrowali ją Współbracia z 61. Batalionu Bożej Podchorążówki (bo tak zwykł określać kolejne roczniki chrystusowców Ojciec Ignacy Posadzy, współzałożyciel zgromadzenia).

Należy dodać, iż to abp Conti zaprosił kapłanów z Towarzystwa Chrystusowego do objęcia duszpasterską opieką przybywających w ostatnim czasie do Glasgow Polaków: nasze posługiwanie rozpoczęło się we wrześniu 2008 r., gdy ks. Wojciech Świątkowski SChr podjął pracę w parafii św. Piotra. Po kilku latach, w 2011 r., otrzymaliśmy samodzielną placówkę duszpasterską – parafię św. Anny w dzielnicy Dennistoun, gdzie duszpasterzujemy do dzisiaj.

Dla kolegów kursowych ks. Artura ów weekendowy pobyt na szkockiej ziemi stał się również okazją do jej poznania: zwiedzili oni m. in. Glasgow, Edynburg i Stirling z wznoszącym się obok niego wzgórzem Abbey Craig i wieżą postawioną na cześć narodowego bohatera Szkotów – Williama Wallace’a, a także mogli zobaczyć piękno miejscowego krajobrazu.

fot. ks. Mariusz T. Sokołowski SChr


06 sierpnia 2019r. 230 3388 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne