19 października w Hali Credit Union przy UIC Chicago odbyło się archidiecezjalne spotkanie dla młodzieży. W tym roku udział wzięli reprezentanci młodzieży z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard, między innymi ministranci, młodzież z oazy, zespołów parafialnych, młodzież i katechetki ze szkoły polskiej w Addison wraz z opiekunem ks. Krzysztofem Janickim SChr.

Na tym archidiecezjalnym evencie również obecna młodzież z parafii Trójcy Świętej w Chicago z ks. Piotrem Janasem SChr, z parafii św. Alberta w Burbank wraz z ks. Lesławem Prebendowskim SChr oraz działające w duszpasterstwie młodzieży Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

Forum rozpoczęło się wspólną integracją poprzez śpiew i taniec. W tym roku gośćmi wydarzenia Holy Fire byli Father Rob Gales - Keynote Speaker, Brian Greenfield - Keynote Speaker, Noelle Garcia - Emcee, Epic The Band, Joe Melendrez. Oprócz zabawy organizatorzy zadbali o formację młodych. Zostały dla nich przygotowane konferencje potwierdzone licznymi świadectwami przeżywanej wiary, modlitwy, spotkania z Bogiem.

Centralnym punktem zlotu była Eucharystia poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu. Niesamowitym przeżyciem dla wielu było to, że ponad 5000 młodych w zupełnej ciszy wpatrywało się i rozmawiało z Eucharystycznym. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Blase Cupich – arcybiskup metropolita Chicago.

Ubogaceni katechezą, świadectwem wiary wielu młodych, a nade wszytsko Bożym słowem i Komunią Świętą powrócili do swoich wspólnot domowych i parafialnych.

ks. Krzysztof Janicki SChr


21 października 2019r. 341 3434 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne