We czwartek, 7 marca 2019 r. przybył do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles ks. abp Mieczysław Mokrzycki, łaciński metropolita Lwowa. Arcypasterz ze Lwowa wygłosił tutejszej wspólnocie polonijnej trzydniowe rekolekcje na rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Rozpoczęły się one dokładnie w 55. rocznicę ingresu  ks. abpa Karola Wojtyły do katedry wawelskiej, od kiedy został metropolitą krakowskim.

Na zakończenie duchowych ćwiczeń w sali parafialnej odbył się uroczysty bankiet z programem artystycznym na cześć przybyłego gościa. Wśród miejscowych duszpasterzy polonijnych byli obecni: o. Zbigniew Pieńkos CSsR (dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago), o. Jacek Cydzik CSsR (dyrektor Centrali Radia Maryja w Toronto), o. prof. Marek Kotyński CSsR (UKSW w Warszawie) oraz ks. Andrzej Legowicz, sekretarz ks. arcybiskupa. Swoją obecność zaznaczył miejscowy Konsulat Generalny RP w osobie konsul Anny Dębeckiej - Budzisiak.

Polonia kalifornijska przeżywała tegoroczne rekolekcje prosząc w modlitwie o dar pokoju na Ukrainie oraz demokratyczne wybory prezydenckie w tym kraju.

Sanktuarium św. Jana Pawła II w tej największej diecezji katolickiej w Stanach Zjednoczonych zostało erygowane we wspomnienie liturgiczne papieża, 22 października 2015 r. przez metropolitę Los Angeles, ks. abpa Jose H. Gomeza.

W kościele Matki Bożej Jasnogórskiej, gdzie chrystusowcy pełnią posługę pastoralną od ponad 50 lat, w dniach 28 - 30 sierpnia 1976 r.  gościł osobiście, wtedy jeszcze metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła. Przybył wówczas, wracając z Kongresu Eucharystycznego w Filadelfii, aby przewodniczyć celebracjom złotego jubileuszu tej parafii. Ponownie zawitał do niej w 35. rocznicę tego wydarzenia. Tym razem jednak w znaku swoich relikwii, które zostały uroczyście wprowadzone do tego kościoła 26 sierpnia 2011 r., w zaledwie trzy miesiące od jego beatyfikacji. Był to wówczas pierwszy i jedyny jego relikwiarz na kontynencie amerykańskim. Odebrał go miesiąc wcześniej na Jasnej Górze, podczas XIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, 10 lipca ks. Rafał Dyguła SChr, aktualny proboszcz i kustosz papieskiego Sanktuarium.


09 marca 2019r. 341 3224 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne