Po raz siódmy w stargardzkim kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata odbyło się spotkanie dla dzieci z parafii prowadzonych przez chrystusowców. Wzięło w nim udział 245 dzieci oraz około sześćdziesięcioro dorosłych z parafii Serca Jezusowego w Szczecinie, parafii w Szczecinie Zdrojach i Podjuchach, Dobrzan, Chociwla, Pyrzyc, poznańskiego Umultowa, stargardzkich: św. Józefa i Chrystusa Króla.

W tym roku było ono wprowadzeniem do zbliżającej się Góry Tabor Junior, która odbędzie się w Brojcach pod hasłem: „Twoje Serce, mój dom”. Zarówno więc nauka piosenek do Mszy św., jak i temat przewodni kazania skupiły się właśnie na tym temacie.

Całe wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św., której przewodniczył proboszcz parafii goszczącej uczestników - ks. Krzysztof Antoń SChr. Kazanie wygłosił ks. Dominik Przybyszewski SChr, który przypomniał dzieciom, jak ważne jest serce i dbanie o nie: zarówno pod względem fizycznym, jak i duchowym.

Po Mszy św. tradycyjnie już odbyły się różnorodne zajęcia warsztatowe dla dzieci. Młodzi ludzie mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, przygotowując pyszne kopytka oraz potrawy z jajek. Dzięki dk. Romanowi Melnykowi SChr poznali tajemnice Ukrainy, a ks. Krzysztof Wąchała SChr przybliżył im temat misji. Tegoroczne zajęcia artystyczne to: wykonanie palm, zawieszek na drzwi pokoju oraz wianuszków wielkanocnych – pod czujnym okiem florysty - kl. Pawła Hałgasa SChr. Były także zajęcia dla młodych chemików. Niezaprzeczalnie – już od lat – największą popularnością cieszyły się zajęcia sportowe prowadzone przez żołnierzy z V Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie – Podjuchach pod dowództwem mjra Leszka Jabłka oraz – po raz pierwszy w historii­ – przez mistrza MMA Damiana Ostępa i Mateusza Kaczmarka. Oczywiście, na wytrwałych czekała przejażdżka jeepem oraz smakołyki.

Po zajęciach i obiedzie odbyła się sportowa rywalizacja międzyparafialna. Tym razem 10-osobowe zespoły musiały się zmierzyć z podskokami, przeskokami, pompkami, padami i innymi wymyślnymi formami aktywności. Zwyciężyła drużyna z parafii Serca Jezusowego, drugie miejsce zajęły Pyrzyce, a trzecie – drużyna z Dobrzan. Na koniec wszyscy uczestnicy odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Całe przedsięwzięcie nie mogło by się odbyć bez ofiarnego zaangażowania całego sztabu organizacyjnego, który poświęcił nie tylko czas, ale swoje talenty, by dzieci mogły przeżyć ten dzień bliżej Boga, poprzez modlitwę i zabawę.

relacja i zdjecia Joanna Stefańska


07 kwietnia 2019r. 341 9102 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne