Wakacyjny czas to doskonała okazja, by w ramach duszpasterstwa dzieci i młodzieży, zorganizować wiele wartościowych duszpasterskich inicjatyw, sprzyjających duchowemu rozwojowi młodego pokolenia.

W lipcu i w sierpniu w goleniowskiej parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, mimo trudnego czasu, związanego z pandemią, przy zachowaniu wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa, zaproponowano dzieciom oraz młodzieży kilka ciekawych wydarzeń, które spotkały się z dużym i pozytywnym odzewem.

W początkach lipca odbyły się tygodniowe, parafialne półkolonie „Wakacje Offline”. Ponad pięćdziesięcioro dzieci spędziło cudowny, boży czas, z dala od telefonów, tabletów i komputerów, na łonie natury, wśród swoich rówieśników. Przez siedem dni mali uczestnicy półkolonii odwiedzili wiele ciekawych miejsc, odkrywając swoje talenty i nawiązując nowe przyjaźnie. Nad wszystkim czuwał ks. Maciej Onaszkiewicz SChr wraz z siostrami misjonarkami, którzy przez wiele tygodni przygotowywali i przeprowadzili to wspaniałe wydarzenie.

W dniach 12-18 lipca dwunastu lektorów wraz z ks. Rafałem Sorkowiczem SChr wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Wdą (Kociewie, Bory Tucholskie), tą samą rzeką, którą płynął wraz z młodzieżą Karol Wojtyła. Po kilkudniowym spływie lektorzy zatrzymali się w Gdańsku, gdzie oddali cześć polskim bohaterom na Westerplatte oraz zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Przez wszystkie dni każdy z uczestników wyprawy otrzymywał cytat św. Jana Pawła II a w piątek (16 lipca) lektorzy przyjęli szkaplerz karmelitański.

Na początku sierpnia rozpoczął się letni obóz harcerski goleniowskiego Hufca ZHP. W niedzielę harcerze uczestniczyli we Mszy Świętej polowej, którą sprawował kapelan dh. ks. Mieczysław Dusza SChr. Przed Eucharystią chętni mogli przystąpić do sakramentu spowiedzi.

Przez okres wakacyjny, w ramach chrześcijańskiego Letniego Kina Młodych, raz w tygodniu, na tarasie plebanii „pod chmurką” odbywają się seanse ciekawych filmów dla młodzieży, połączone z dyskusją.

Dzięki pozytywnym inspiracjom i wsparciu ks. Proboszcza Krzysztofa Musiałka SChr oraz wielu wspaniałych darczyńców z Goleniowa i okolic, nasi najmłodsi parafianie mają szansę wziąć udział w wielu wartościowych akcjach duszpasterskich, które nade wszystko mają na celu formację religijną oraz pogłębienie łaski wiary w sercach młodego pokolenia naszych parafian.

ks. Rafał J. Sorkowicz SChr


10 sierpnia 2021r. 230 6370 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne