Przez trzy dni, od 3 do 5 grudnia 2019 r. w King Hall Banquets, grupa 35 osób brała udział w warsztatach duchowości ignacjańskiej prowadzonych przez ks. Tomasza Pietrzaka SChr i panią Agnieszkę Matczak. Sentencja Świętego z kraju Basków: nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy, zadawala i nasyca duszę (ĆD 2), była wyznacznikiem nurtu warsztatów. Oprócz teoretycznego poznawania ćwiczeń duchowych uczestnicy podejmowali się działań duchowych i psychologicznych umożliwiających głębsze poznanie siebie, swojego świata zmysłów, pragnień i poruszeń (przestrzeni rozumu, woli, emocji), które są niezwykle ważne na drodze do osiągnięcia celu, dla którego zostaliśmy stworzeni, czyli aby Boga, Pana naszego chwalić, czcić i Jemu służyć, a przez to zbawić duszę swoją (ĆD 23). Cenną pomocą dla większości uczestników w doświadczaniu duchowości ignacjańskiej, która zakłada rozeznawanie, szukanie i odnajdywanie woli Bożej, była lektura świadectwa duchowego Sługi Bożego Waltera J. Ciszka SJ …bo Ty jesteś ze mną (tych, którzy jeszcze nie znają tej książki zachęcamy do zapoznania się z nią).

Całość warsztatów zakończyła się zaproszeniem do kontynuacji w praktyce duchowości ignacjańskiej a także przybliżyła uczestnikom charyzmat Odnowy w Duchu Świętym.

Kolejne praktykowanie medytacji już 12 grudnia, kiedy to tekstem do modlitwy będzie mateuszowy fragment Ewangelii Mt 11,2-11.

ks. Tomasz Pietrzak SChr


06 grudnia 2019r. 341 4505 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne