Tomaszowe słowa „Pan mój i Bóg mój” (J 20,28b), które wypowiedział po spotkaniu ze Zmartwychwstałym są przepięknym wyznaniem wiary. Owo wyznanie wiary osoby konsekrowane niejako potwierdzają w składanej profesji zakonnej, że właśnie w Tym, którego nazwali Panem i Bogiem odnaleźli pragnienie miłości i pragną świadczyć o skarbie i wierze w obietnice Ewangelii, iż życie wieczne jest rzeczywistością, która rozpoczyna się już na tej ziemi…

I te słowa dane są do rozważania Kościołowi w II Niedzielę Wielkanocy (którą różnie określamy – «przewodnią» bądź «białą», bądź «Miłosierdzia Bożego», o co prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem św. Siostry Faustyny). W naszej wspólnocie zakonnej ta niedziela stała się tradycyjnym dniem, kiedy młodzi chrystusowcy pieczętują swoje ofiarowanie Chrystusowi czystemu, ubogiemu i posłusznemu w Towarzystwie Chrystusowym dla Polonii Zagranicznej. W niedzielę 11 kwietnia 2021 r. swoje dozgonne zakonne ślubowanie na ręce ks. Bogusława Burgata SChr, wikariusza generalnego zgromadzenia złożyło dwóch naszych Współbraci – kl. Paweł Hałgas SChr oraz br. Marcin Kulisz SChr.

*    *    *

W naszych wspólnotach parafialnych w kraju i na emigracji tej niedzieli był odnawiany akt oddania się Bożemu Miłosierdziu: zawierzenie Jemu naszych wspólnot i rodzin i tego wszystkiego czym na co dzień żyjemy… Szczególnie wymownie to oddanie wybrzmiało w sanktuariach poświęconych czci Bożego Miłosierdzia, których kustoszami są chrystusowcy – w Keysborough, Lombard, Salem, Eindhoven. Dodajmy również, że w uroczystościach w łagiewnickim sanktuarium brał udział ks. Wiesław Wójcik SChr. Przez kapelańską posługę ks. Ryszarda Gołąbka SChr u Sióstr matki Bożej Miłosierdzia zaznaczyliśmy swoją obecność na obchodach Święta Miłosierdzia Bożego nad Jeziorem Kierskim Małym, w miejscu jednego z objawień się Jezusa św. Faustynie pod przewodnictwem ks. dra Marcina Głowińskiego, rektora ASD w Poznaniu. Natomiast duszpasterzujący w Keysborough ks. Mariusz Sokołowski SChr na swoim kanale YouTube zamieszczał kilkuminutowe rozważania o Miłosierdziu Bożym.

fot. kl. Patryk Jaroszek SChr


11 kwietnia 2021r. 230 5840 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne