W uznaniu zasług i roli, jaką prałat Michael Quinlan (były wikariusz generalny i kanclerz kurii) odegrał w zapewnieniu należytej opieki duszpasterskiej Polakom w diecezji Salford, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki SChr, postanowił uhonorować Jubilata, przeżywającego w tym roku Złotą Rocznicę Święceń, specjalną nagrodą przyznawaną tylko raz w roku.

Ceremonia wręczenia Statuetki Świętej Rodziny odbyła się w parafii św. Winifred, Heaton Mersey, Stockport w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia podczas niedzielnej Mszy św., 11 września 2016 roku.

Mszę św. koncelebrowali ks. Wojciech Świątkowski SChr (prowincjał chrystusowców w Wielkiej Brytanii i Irlandii) i ks. Marian Jachym SChr.

Prowincja Najświętszego Serca Pana Jezusa liczy obecnie 41 księży, z czego 5 jest w diecezji Salford. Duszpastersko pracujemy we wszystkich dużych miastach i miasteczkach w Wielkiej Brytanii, a także w Dublinie w Irlandii. Pierwszym chrystusowcem, który podjął pracę duszpasterską w parafii Miłosierdzia Bożego w Manchester (diecezja Salford) był ks. Jan Wojczyński TChr. Miało to miejsce 46 lat temu, tj. 4 kwietnia 1970 roku.

ks. M. Jachym SChr


16 września 2016r. 341 3751 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2020 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne